Rybářský areál Aure

Termíny a ceny 2022
Podrobný popis ubytování

Naše zkušenosti a ohlasy našich stálých klientů jasně potvrzují, že vybrané pobytové místo – rybářský areál nedaleko Aure ve středním Norsku, v sousedství ostrovů Smola a Hitra, je ideálním místem pro nezapomenutelnou rybářskou dovolenou.

Samotný kemp, který se rozkládá v bezprostřední blízkosti moře, je chráněn množstvím větších a menších ostrovů od otevřeného oceánu a horami od vnitrozemí, takže nebývá přímo vystaven případné nepřízni počasí. Rozmístění jednotlivých chatek společně se správní budovou poskytuje dostatek soukromí pro každého a zároveň nabízí možnost společenského života pro ty, kteří o to mají zájem – ať už uvnitř ve společenské místnosti při sledování televize či videa, či venku při různých sportovních zápoleních, družných rozhovorech při grilování ryb, pozorování nádherných západů slunce…

Okolní lesy a hory přímo vybízejí k výletům – nedaleká vyhlídka, odkud se za příznivého počasí dá vidět úchvatné panorama hor a fjordů do vzdálenosti několika desítek kilometrů, je doslova na dosah ruky - na místa vzdálenější si můžete zajet na horských kolech /která jsou k zapůjčení v areálu kempu/.

Městečko Aure

V městečku Aure – vzdáleném od kempu necelých 5 km – je nákupní centrum se dvěma obchodními domy, bankou s bankomatem /platební karty Visa, Master Card atd./ a specializovanou prodejnou s rybářským vybavením.

Rybárna

Na jaře r. 2013 ukončila činnost..

Výborná poloha kempu

Oblast, v níž se tento rybářský areál nachází, je považována za jednu z nejlepších co do množství i různorodosti lovených ryb a je vyhledávaným cílem sportovních rybářů z mnoha zemí i místních rybářů – profesionálů. Svojí polohou, jakož i příznivými klimatickými podmínkami je vhodná i pro začínající rybáře, ženy i děti. V případě nepříznivého počasí lze celkem úspěšně chytat na přívlač ze břehu či mola.

Díky několika křižujícím se fjordům s množstvím ostrůvků, blízkosti otevřeného moře, rozmanitosti pobřeží i mořského dna je takřka nemožné odejít od vody bez úlovku. Není náhodou, že jeden z ročníků mistrovství Norska v mořském rybolovu se konal právě zde.

Kemp v Aure, pohled z letadla

Ubytování a vybavení kempu

Ubytováni budete přímo na břehu moře v prostorných chatkách pro 4 – 5 osob (typ Komfort).

Podrobný popis ubytování

Pro zpracování nalovených ryb jsou v areálu kempu k dispozici zastřešené a osvětlené filetovací stoly s tekoucí vodou a nepromokavými zástěrami.

Pro milovníky grilování jsou připraveny dva velké přenosné grily. A pro ty z Vás, kteří byste si chtěli část svého úlovku vyudit, je k dispozici udírna.

Zahřát a uvolnit se můžete přijít do naší sauny s výhledem na moře.

Ve správní budově se nachází společenská místnost s TV a videem, telefon, pračka a sušička /za poplatek/.

Půjčování rybářského náčiní a echolotů, jakož i prodej nástrah a benzínu do lodí, je zajištěno přímo v areálu kempu.

Celý areál pak tvoří přirozenou součást nádherné severské přírody okolních hor a lesů plných hub a lesních plodů.

Doprava

Na místo Vás dopravíme komfortním zahraničním autobusem s klimatizací, WC, videem a nápojovým servisem, kde si během jízdy můžete zakoupit občerstvení (teplé a studené nápoje). Pro přepravu vašich úlovků bývá k autobusu připojen vlek (s tepelnou izolací). Nástupní místa jsou Brno, Praha, Ústí nad Labem - Varvažov, případně další dle dohody. Trasa cesty vede přes Německo - odsud trajektem do Švédska a dále norským vnitrozemím na místo pobytu.

Lodě

K dispozici budete mít dostatečný počet lodí Lasse 15 SL, Hansvik 16,5, ukotvených u plovoucího mola na břehu kempu, opatřených 4taktními  motory o výkonu 15 hp.

Výměna starších dvoutaktních lodních motorů započatá v letech 2007 a 2008 pokračovala v roce 2009 a 2010 výměnou dvoutaktních motorů za zcela nové čtyřtaktní motory Yamaha 15 hp. Zároveň s těmito motory jsme zakoupili i nové prostorné lodě pro 3 – 4 rybáře, abychom co nejvíce zvýšili vaše pohodlí a bezpečnost během lovení. Většina z vás tak může lovit z loďky ve dvojicích či trojicích, maximálně pak ve čtveřicích.

Pro zájemce lovu na sladkých vodách nabízíme možnost chytání na nedalekém pstruhovém jezeře. Vyřídíme za Vás veškerá potřebná povolení a dovezeme na místo a zpět (to vše za poplatek a po dohodě se správci kempu).